27.-28. mail 2023 peeti Järvakandi vibustaadionil Eesti karikavõistlusi vibuspordis.

Mihkel Soa lasi U18 vaistuvibu noormeeste uueks rekordiks 621 pt, purustades sellega  klubikaaslase Rihard Rannametsa 2022. aasta noorte meistrivõistlustel lastud eelmise rekordi 558 silma. 

27.05 – esimesel päeval lasti täiskasvanute distantse. Klubi Sagittariuse laskjad tegid head tööd. Kuigi ilm oli tuuline ja väljakutseid esitav, suutsime palju. Jaanus oli seekord ametis Kernus toimunud Waldorfkoolide olümpial ning sportvibu meeskonnas olid seekord Hendrik, Märten, Artur ja Heldur. Meeskondlik pronks tuli ära! Treener Jaanus oli tulemusi nähes väga rõõmus! Esikohast lahutas 46 silma, seega juunioride noormeeste edasise arenguga saab püüelda jätkuvalt väga kõrgeid kohti. Individuaalselt tänu vägevale duellilaskmisele võitis esikoha Hendrik! Sportvibu naiste võistkond oli meil ka väljas ja viisid koju pronksi! Individuaalselt jällegi vägagi õnnestunud duellilaskmisele viis pronksikarika koju Maret! Maretist ettepoole jäid vaid koondise eest võistlevad naised. Vaistuvibus käis kuni lõpunoolteni välja pingeline võitlus ja Vaido noppis hõbekarika. Sportvibu veteranides Kallele ja Andresele vastavalt kulla ja hõbekarikad. Tubli oli ka meie plokinoormees Paul, kes ka täiskasvanute päeval välja tuli ning rasketes oludes oma parima andis. 

28.05 – teisel päeval tulid joonele noored. Hommikuses vahetuses U13 ja U15. Meie kõrgeimate skooride eest hoolitses Miia. U13 plokitüdrukute kuldkarikas. Saime ka õppetunni. kui nool kukub 3m joonest laskejoone poole, kuid ise ei ulatu võtma, võib selle noole varunoolega ikkagi ära lasta, eelnevalt kohtunikku tevitades. Miia seda veel ei teadnud ja nii jäi üks nool laskmata. Sellest hoolimata ei lasknud pead norgu, tegi ülihea teise poole ja võitis ikkagi! Seega – mis on oluline? Anname oma parima ka siis, kui midagi juhtub! Vaistuvibus U15 neiud – hõbekarikas Merilynile! Temal vahe esikohaga vaid kuus silma. Meribel plokkvibu U15 tüdrukutest pronksikarikas. Meie klubi tüdrukuid oli kõige rohkem väljas U15 sportvibus. Lausa kolm. Ja seal käis tihe rebimine kolmanda koha nimel. Eleri oli kuni viimase seeriani ees. Kahjuks väsis ja sai nööriga mitu korda vastu kätt. Samas jälle lõpu tegi Lisete väga korraliku ja tõusis viiendalt kolmandaks, mööda ka meie Lorettast. Ei ole lugu, teeme trenni ja saame paremaks ning võtame esimestele järele. Poiste U15 sportvibu poolel oli Kaarel üks tore üllataja. Vähe võistelnud, aga heas vormis (on peamiselt lasknud 50m pealt trennis), võttis kolmanda koha karika! Äge! Teise kohaga jäi vahe 6 silma, täiesti tehtav järgmine kord. Sportvibu tüdrukute U13 ridades oli Karita! Tegi oma isikliku ning lasi rõõmuga! Seda oli tore näha! Koht neljas. Märt oli kahel eelneval päeval kõvasti antiikolümpiaalasid teinud ning keha väsinud. Aga suhtumine sportlik ning tuju normis! Kuues koht sellest korrast. U15 noormehed plokkvibu -Rasmus 4 ja Ruben 5 koht. Rasmusel jäi pronksist ka üsna vähe puudu, 17 silma on võimalik rohkem lasta.

Õhtune vahetus U18 ja U21. Mihkel Soa tegi uue rekordi ja meil on selle üle ülimalt hea meel! U21 sportvibu noormehed olid väga tublid, võitlesid vapralt. Märten esikohal, Heldur pronksil. Märtenile uus isiklik 566! U18 sportvibu noormehed andsid oma parima ja saime ideid, treeninguteks. Joonas 5., Marten 7., Maverik 11. ja Venno 14. koht. U21 sportvibu neiud – Karmel 5. ja Ann 6. koht. U18 neiud. Anne hõbekarikal ja Johanna viiendal kohal, pronksist jäi lahutama 6 silma. On võimalik siit mõlemil tõusta ettepoole. Emili 15. koht ja peaks olema üsna lihtne sealt ülepoole tulla, kui saame korda tulemusliku võistlemise skripti. Plokkvibud – U21 noormehed – Paul hõbe ja U21 neiud – Marta Marleen ka hõbe. 50m on nõudlik ja vajab harjutamist. Soovin uute isiklike püstitamist ja hoidke pea ikka püsti! Aksel U18 plokinoormeestes hõbe! Ai, kui valus viimases seerias m. Vaid kaks silma kaotus Siim Oliverile. Peame harjutama, Akslil on võimalik oma taset kõvasti tõsta, trennide maht on olnud pigem tagasihoidlik. Kuigi uus isiklik 604 silma on ikkagi uus isiklik. Luise Susanna pikkvibu U18 neiud kuldkarikas. 

Selline lugu. Jätkuvalt kõik vibuklassid ja kõik vanuseklassid meil olemas ning karikaid viidu koju ikka paras sületäis. Aitäh korraldajatele ja ilmataadile! Teeme trenni!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/v3825/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/v3825/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373