26.-27. novembril tulid 2022. aasta viimaseks suurvõistluseks Saku valla spordihoones kokku suured ja väikesed vibulaskjad üle Eesti. Alljärgnevalt kokkuvõte vibuklubi Sagittariuse laskjate ja treenerite vaatepunktist.
Esimesel päeval ehk 26.11 võtsid mõõtu noored. Päeva esimesel poolel U21 ja U18 kõik vibuklassid ja lisaks U15 ja U13 plokilaskjad. Meie sinivalgeid särke paistis laskjaterivi igast kandist – vaadates eelmiste aastate osavõtjate nimekirja, siis olime saanud joonele oma läbi aegade arvukama esinduse. Kohal olid ka alles sügisel alustanud laskjaid, kelle peamine ülesanne oli tutvuda, lasta ja kogeda.Tulemustest: U21 noormehed sportvibu klassis suutis Heldur Hanni teha oma parima laskmise lähedase soorituse 526 silma, mille tasuks kuldne karikas. Märten Merioja tuli ja tegi oma laskmist, vastu tuli võtta pronksine auhind. U21 neiud sportvibu – üks päeva positiivsemaid üllatajaid, Karmel Uuselu lasi esimest korda kolmiklehte üle 500 silma! ja tasuks pronkskarikas. U18 vanuseklassis tõi meile kullakarika Mihkel Soa vaistuvibust soliidse vahega järgmise ees (461 vs 2. koht 437 silma). U18 sportvibus pronks Johanna Viktoria Jõe‘lt ja plokkvibus sama kohaga Aksel Tähepõld. U18 neiusid sportvibu klass oli üldse suurima osalejate arvuga, tervelt 20! Siin saab olema järgmisel aastal väga huvitav. Harjutame, paljudel on potensiaali oma rekordeid kõvasti parandada. U15 ja U13 tegid oma laskmise õhtupoolikul. Meil särasid kuldselt Marten Suits sportvibus ja Liise Rätsep pikkvibus. Karin Kerti Lõhmus U15 neiude plokis hõbedane (teine pool oli päris kõva) ja Ruben Rannamets U13 poiste plokis läksid hõbedaga koju. Mitmed 4., 5. ja 6. kohad, mis on juba väga lähedal auhinnalistele. Alati saab uusi oskusi parandades ka tulemuste taset tõsta. Aitab ikka trenn ja harjutamine.
Täiskasvanute päev oli pühapäev 27.11. Sportvibus olime väljas neljakesi – Jaanus, Hendrik, Heldur ja Maret. Plokkvibus Paul Henning. Vaistuvibus Vaido ja Martti. Pikkvibus Mikk. Sportvibus lasime kõik oma isiklike parimate tulemuste tasemel. Jaanus ja Hendrik tegid lõpuks järgmistega vahe sisse ning viisid koju kaks säravamat karikat. Heldur püstitas uue isikliku 531 silmaga! ning teise poole tulemus oli meeste üldkokkuvõttes kolmas! Maretil oli üks kolmiklehe paremaid tulemusi isiklikus plaanis (esimest korda üle 500 silma) ja viies koht. Vaido eesmärgid on kõrged, 500 silma ei ole lihtne. Seekord veel ei alistunud unistuste piir, aga esikoht oli päris veenev. Martti teisel poolel parandas kõvasti, väga napilt jäi 4. positsioonile. Siis protokollis pikkvibude meeste tulemusi vaadates oli mees teiselt planeedilt Mikk Adler. Täielik suverään seekord ja kuldne sära paistab veel siiani… Veteranide sportvibus Andres teise koha karikaga, sellel korral oli järjestus tavapärasest erinev, seega huviga vaatan, kuidas seal ikka läheb neil järgmine kord.
Sisekarikavõistluste tulemused leiad siit. Pildigalerii Priidu Paometsalt siin.
Tihendame ridu, anname trennis takka ning harjutame. Kes seekord võistlustele ei jõudnud, siis 14.01 saab Tekos olema järgmine tuleproov.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/v3825/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/v3825/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373