Välihooaja lõppedes on hea teha kokkuvõte eelnenud suvest. Sagittariuse vibulaskjad on oma kuuendal tegevusaastal jällegi tõestanud head taset ning saavutanud hulganisti häid kohti Eesti ja lähiriikide võistlustelt. Esimene tõsisem jõuproov oli Eesti Vibuliidu Karikavõistlused, kus saavutasime meeskondliku ja individuaalse esikoha. Kahekordseks võitjaks tuli Jaanus Gross. Järgnes osavõtt Euroopa meistrivõistlustelt, mis oli ühtlasi ka üks viimastest olümpiamängude kvalifikatsioonivõistlustest. Meie klubist esindasid meeskonnas Eestit Pearu Jakob Ojamäe ja Jaanus Gross, kolmandaks liikmeks oli tartlane Jaan Lott. Kvalifikatsioonis ei olnud väga head minekut, kohad esisaja lõpus. Hoolimata algsest ebaedust ja väga tugevatest finaalringide vastastest saavutas Jaanus Gross olümpiamängude kvalifikatsioonivõistlustel 9 koha. See on viimaste aastate Eesti meesvibulaskjate parim koht suurtelt tiitlivõistlustelt. Koht kolme hulgas oleks taganud pääsu Londonisse.

Edukaid võistlusi ja esikohti jagus väiksematelt kohaliku tähtsusega võistlustelt ja meeskondlikult võitis Sagittarius kõik võistlused, kus osaleti. Juulikuus olime väljas Baltimaade meistrivõistlustel. Eesti meeskonda kuulusid jällegi Pearu Jakob Ojamäe ja Jaanus Gross, kolmandana taas Jaan Lott. Meeskondlik esikoht ning individuaalse esikoha selgitamine kuulus meie klubi siseasjade hulka. Baltimaade meistri selgitasid Pearu ja Jaanus omavahelises heitluses, mis lõppes väga tasavägise finaaliga ja Jaanuse ülinapi võiduga. Lätlased selgitasid pronksi saatuse. Viimane suurem mainimist väärt mõõduvõtt toimus augustis – Järvakandis peetus Eesti Meistrivõistlused. Eesti meistrite selgitamisel oli Sagittariuse esindusel jällegi suur sõna sekka öelda. Individuaalse FITA-1 meistriks krooniti Pearu Jakob Ojamäe. Finaalringides sai Pearu hõbeda ja Jaanus pronksise koha. Meeskondlikult tulime jällegi esikohale. Meeskondlikes arvestustes kogu hooaja vältel said auhinnalisi kohti järgmised laskjad: Jaanus Gross, Pearu Jakob Ojamäe, Henn Tomson, Mihkel Tomson ja Andrei Gerassimov. Palju häid kohti on saavutaud ka meie maastikuvibu poolel olevad laskjad.

Lisaks edukale vibuhooajale on jagada infot huvitava ja vaatemängulise ala –  jooksuvibulaskmise kohta. Euroopas on käivitatud viburingkondade initsiatiivil uuesti vibulaskmist propageeriv jooksuvibulaskmise (run archery) võistlustsükkel. Septembris toimusid võistlused Venemaal, ja Saksamaal, pidamata on veel on kolmas osavõistlus Hollandis. Eestit esindab neil võistlustel Jaanus Gross, kes peale Eesti meistrivõistlusi keskendus antud formaadile. Run archery kohta materjale ja videomaterjale saab leida Facebooki ja Google kaudu. Lühidalt selgitades on tegu suvise biatloniga, kus lasketiirudes kasutatakse püssi asemel vibu. Distantsid on põhiformaadis 5× 800 m nelja lasketiiruga, möödalasu puhul tuleb lisaks läbida trahviringe. Osalejad on enamasti kergejõustiku ja suusatamise taustaga sportlased, kes on vibulaskmise piisavalt hästi selgeks saanud. Tulemused Jaanusel on olnud vibulaskejooksudelt üsna paljutõotavad – Venemaa etapilt tuli Openi arvestuses üks võit ja üks teine koht. Saksamaa etapilt individuaalne 5 koht. Hollandi etapp toimub septembrikuu lõpus.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/v3825/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/v3825/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373